„Żyrafa czy szakal? O porozumiewaniu się bez przemocy” – warsztat

Dodano: 18 mar 2024

Uniwersytet Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże zaprasza swoich Słuchaczy na warsztat komunikacji pt. „Żyrafa czy szakal? o porozumiewaniu się bez przemocy”.

Wydaje się, że komunikacja to najprostsza rzecz na świecie. Robimy to na co dzień. Komunikujemy się z bliskimi, znajomymi, dziećmi, wnukami. Uczymy się mówić w pierwszych latach życia i potem jakoś idzie. Właśnie, jakoś… Komunikujemy się zawsze, także kiedy nie mówimy. Wydaje nam się, że jasno wyraziliśmy, o co nam chodzi. A potem zderzamy się z murem niezrozumienia, czasami rodzi się konflikt. Jak stworzyć warunki do dobrej rozmowy? Jak porozumieć się w relacji z drugą osobą? Dlaczego syn, wnuczka, siostra mnie nie rozumie? Co powoduje, że nie możemy się porozumieć w prostych sprawach? Dlaczego jedni szybko tworzą dobre relacje, a innym jakoś nie wychodzi? Warsztat pomoże seniorom odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Pozwoli na autorefleksję i podjęcie pierwszych działań, by lepiej się komunikować. Pokaże, jak budować mosty zamiast murów, a uczestnicy poznają język Żyrafy i Szakala.

Spotkanie poprowadzi mgr Ewa Łabieniec, psychoterapeutka, trenerka umiejętności społecznych.

#FundacjaPrawobrzeże#UTW-SP #Senior#komunikacja#relacje#dobrerelacje#mostyzamiastmurów#warsztat#communication#relations#goodrelationship#bridgesinsteadofwalls#workshop

💻Magdalena Bieniecka

zdjęcie przedstawia wizerunek szakala i żyrafy

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content