Wycieczka autokarowa trasą nadodrzańskich punktów widokowych

Dodano: 01 cze 2023

20 maja 2023 r. seniorzy z Klubu Seniora „Dąb” odwiedzili XIII-wieczny kościół romański pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i taras widokowy na Słowiańskiej Górze w Widuchowej, kościół Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela w Chojnie (wejście na taras widokowy na wysokości 70 m) oraz pomnikowy platan klonolistny ,,Olbrzym” w tejże miejscowości. Pod Górą Czcibora odpoczęli nieco się posilili, aby pokonać 270 kamiennych stopni prowadzących na szczyt góry. Następny etap to dawny most kolejowy w Siekierkach, na którym po remoncie poprowadzono ścieżkę rowerową i wybudowano taras widokowy na szczycie mostu, seniorzy odwiedzili również Cmentarz Siekierkowski w Starych Łysogórkach i punkt obserwacyjny w czasie forsowania Odry przez 1 Armię Wojska Polskiego w dniach 16-20 kwietnia 1945 r.

Pogoda, humory i kondycja dopisały. W czasie zwiedzania wymienionych obiektów pokonano 9 km. Podziękowania dla Sławka Madeja, przodownika PTTK, za poprowadzenie wycieczki.

Wycieczka współfinansowana ze środków finansowych Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania „Kluby Seniora – Prawobrzeże 2023”

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content