„Trening pamięci” warsztaty

Dodano: 03 kwi 2023

Uniwersytet Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże zaprasza zakwalifikowanych Słuchaczy UTW-SP na warsztaty „Trening Pamięci”, prowadząca mgr Agnieszka Hartung – pedagog, Terapeuta Terapii Poznawczej Instrumental Enrichment, Terapeuta Integracji Sensorycznej II stopnia.

Ważny cykl treningów przeciwdziałających, chorobom otępiennym, w tym chorobie Alzheimera. Uczestnicy warsztatów dowiedzą poznają prawidłowości rozwojowe oraz przyczyny zaburzeń pracy mózgu człowieka. Dowiedzą się jak można przeciwdziałać przedwczesnemu pojawieniu się demencji, jak rozpoznawać oznaki starzenia się mózgu oraz jego chorobowej degradacji. Zostaną przez to zachęceni do przekazywania tej wiedzy innym, a przede wszystkim do osobistych działań na rzecz utrzymania zdrowia w tej sferze. Dowiedzą się, że człowiek niezależnie od wieku ma zdolność do usprawniania swojego procesu myślenia. Funkcje poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja, myślenie, logiczne rozumowanie, kojarzenie, spostrzegawczość, mogą zostać usprawnione poprzez cykl specjalistycznych treningów. Pod kierunkiem instruktora-terapeuty i specjalnie dobranych zadań, uczestnicy będą kształtować swoją inteligencję – doskonaląc zdolność logicznego myślenia, samodzielnie tworząc strategie poznawcze i rozwiązując problemy. Intensywne treningi przeprowadzane w atmosferze nauki i zabawy, powinny przełożyć się pozytywnie na sytuacje z życia codziennego.

Uczestnicy osiągną szczegółowe rezultaty, takie jak:

• poprawa funkcji poznawczych takich jak: pamięć, uwaga, percepcja wzrokowa, słuchowa,

• doskonalenie zdolności logicznego myślenia, wyciągania wniosków i samodzielnego podejmowania decyzji,

• poprawa w wykonywaniu codziennych czynności (zakupy, używanie sprzętów domowych, opłata rachunków)

• zapobieganie zespołom otępiennym, związanym z wiekiem np. chorobie Alzheimera.

Podczas warsztatów słuchacze zapoznają się z materiałami Fundacji Wyspy Pamięci – www.wyspypamieci.com.pl, dowiedzą się o bezpłatnej aplikacji „Opiekun szyty na miarę zawsze pod ręką”. Do realizacji warsztatów, każdy z uczestników otrzyma profesjonalne karty do treningu pamięci.

💻Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content