„Sercowe kłopoty. Profilaktyka chorób układu krążenia” – wykład

Dodano: 10 kwi 2024

Uniwersytet Trzeciego Wieku Szczecin-Prawobrzeże serdecznie zaprasza swoich słuchaczy na kolejny wykład.
Wykład pt. „Sercowe kłopoty. Profilaktyka chorób układu krążenia”, poprowadzi dr n. med. Małgorzata Paprota.
Spotkanie odbędzie się 11.04.24, godz. 17.00 w Klubie Dąb.

Dr n. med. Małgorzata Paprota ukończyła z wyróżnieniem Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W 2010 r. obroniła rozprawę doktorską i uzyskała tytuł doktora, a w 2013 r. zdała egzamin specjalizacyjny z kardiologii.
Od 2006 r. związana zawodowo z Oddziałem Kardiologii i Kardiologii Inwazyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyka kardiologiczną.
Od 2015 r. posiada certyfikat samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej. Nieustannie kształci się w zaawansowanych zabiegach hemodynamicznych, takich jak przewlekłe zamknięcia tętnic wieńcowych oraz zabiegi z wykorzystaniem rotablacji.
W Centrum Medycznym Novum Kardiologia w Szczecinie prowadzi pełną diagnostykę kardiologiczną nieinwazyjną. Zajmuje się leczeniem i diagnostyką:
nadciśnienia tętniczego;
choroby wieńcowej;
arytmii serca;
wad zastawkowych;
niewydolności krążenia.
Ponadto ocenia ryzyko sercowo-naczyniowe przed zabiegami operacyjnymi, kwalifikuje pacjentów do koronarografii oraz leczenia elektrofizjologicznego- ablacji, wszczepienia stymulatorów, kardiowerterów defibrylatorów oraz do terapii resynchronizującej.
💻Magdalena Bieniecka

zdjęcie przedstawia plakat promujący wydarzenie
xr:d:DAF9bLij-d0:9,j:2034925336192893163,t:24040807

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content