Serce od serca na Mikołajki

Dodano: 28 wrz 2023

Zapraszamy seniorów na kreatywne warsztaty szycia maskotek i tworzenia innych upominków, które następnie zostaną przekazane chorym dzieciom przebywającym w szpitalach: na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Oddziale Kardiologii Dziecięcej i Pediatrii w szpitalu w Zdrojach, w Klinice Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii PUM w Szczecinie, na Oddziale Dziecięcym i Oddziale Dziecięcym Obserwacyjno-Zakaźnym w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie Arkońska – Zdunowo oraz podopiecznym warsztatów terapii zajęciowej w Płoni. Prezenty te zostaną przekazane dzieciom jako upominki z okazji Mikołajek. Kreatywne warsztaty odbędą się w dn. 2.10-30.11.23 r. w godz. 10-13 w Klubie Osiedlowym „Dąb” i „Szpak”. Do przyłączenia się do naszych działań zaprosimy seniorów, a także wszystkich chętnych, którzy zechcieliby wesprzeć nasze przedsięwzięcie. Finałem naszej akcji będzie dostarczenie w dn. 6 grudnia 2023 r. wykonanych wcześniej prezentów dzieciom leżącym w szpitalach. Chcemy, aby działanie „Serce od serca na Mikołajki” miało charakter międzypokoleniowy – do akcji zaprosimy wolontariuszy – młodzież z okolicznych szkół, m.in. ze Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 25 i uczestników warsztatów plastycznych w Fundacji.

Zapraszamy seniorów codziennie już od poniedziałku 2 października 2023 r. do klubu „Dąb” w godz. 10-13 (jeżeli sala będzie zajęta, poinformujemy wcześniej). Niekoniecznie trzeba przyjść na 3 godziny, to zależy od tego, ile ktoś ma czasu. Niekoniecznie trzeba umieć szyć – wiadomo, na szyciu na maszynie trzeba się znać i są już takie osoby. Ale pracy będzie dla wszystkich, np. wypychanie maskotek wypełniaczem, przyszywanie kokardek, guziczków itp. Jeżeli ktoś ma niepotrzebne guziki, tkaniny – również może przynieść, wszystko się przyda!

Warsztaty współfinansowane są ze środków Miasta Szczecin w ramach konkursu mikroDOTACJE2023 – nabór 2 ogłoszonym przez Fundację Sektor 3

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content