Serce od serca na Dzień Dziecka

Dodano: 01 cze 2023

W Tygodniu Inicjatyw Pozarządowych Fundacja „Prawobrzeże” zorganizowała dla seniorów kreatywne warsztaty szycia maskotek i tworzenia innych upominków, które następnie zostały przekazane chorym dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przebywającym w szpitalach: w Klinice Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej Onkolandia, Szpitalu Wojewódzkim Arkońska-Zdunowo oraz na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej SPSZOZ „Zdroje”. Serduszka otrzymali również uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płoni. Działanie „Serce od serca na Dzień Dziecka” miało charakter międzypokoleniowy – w  akcji wzięli wolontariusze – młodzież z okolicznych szkół i uczestnicy warsztatów plastycznych w Fundacji. Do seniorów z Klubu Seniora „Dąb” dołączyły również panie z Dziennego Domu Opieki Społecznej „Turkus”, w tym obchodząca we wrześniu br. 100-latka.

Warsztaty odbywały się w dniach 22-26 maja 2023 r. w klubie „Szpak” na os. Bukowym, codziennie w godz. 10-13, a we wtorek i czwartek w godz. 10-18.  Codziennie uczestniczyło 25-35 osób, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Warsztaty współfinansowane były ze środków Miasta Szczecin w ramach konkursu mikroDOTACJE2023 – nabór 1 ogłoszonym przez Fundację Sektor 3

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content