Senior – junior, jak znaleźć wspólny język?

Dodano: 25 paź 2022

W dniu 26.10.22 w Klubie Dąb w ramach działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku Szczecin Prawobrzeże, odbędzie się warsztat komunikacji pt.: „Senior- junior, jak znaleźć wspólny język?”, który poprowadziła dla słuchaczy mgr Ewa Łabieniec.

W warsztacie zawarto niezwykle istotne treści : Wydaje się, że komunikacja to najprostsza rzecz na świecie. Robimy to na co dzień. Komunikujemy się z bliskimi, znajomymi, dziećmi, wnukami. Uczymy się mówić w pierwszych latach życia i potem jakoś idzie. Właśnie, jakoś… Komunikujemy się zawsze, także kiedy nie mówimy. Wydaje nam się, że jasno wyraziliśmy, o co nam chodzi. A potem zderzamy się z murem niezrozumienia, czasami rodzi się konflikt. Jak stworzyć warunki do dobrej rozmowy? Jak porozumieć się w relacji z drugą osobą? Dlaczego syn, wnuczka, siostra mnie nie rozumie? Co powoduje, że nie możemy się porozumieć w prostych sprawach? Dlaczego jedni szybko tworzą dobre relacje, a innym jakoś nie wychodzi? Warsztat pomoże seniorom odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Pozwoli na autorefleksję i podjęcie pierwszych działań, by lepiej się komunikować. Pokaże, jak budować mosty zamiast murów.

Zadanie realizowane w ramach zadania publicznego „Uniwersytet Trzeciego Wieku- Szczecin Prawobrzeże 2022 r. Współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin

💻Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content