Ruszać się czy nie ruszać, oto jest pytanie!

Dodano: 21 mar 2024

21 marca 2024 r. w klubie „Dąb” odbyło się spotkanie seniorów z Klubu Seniora „Dąb” i UTW-SP z Michałem Mariankowskim, Prezesem Fundacji „Lepiej zapobiegać niż…”, który zachęcał do uprawiania Nordic Walkingu.

Nordic Walking to intensywny marsz z udziałem specjalnych kijów przymocowanych do dłoni za pomocą rękawiczek. Dzięki naprzemiennym ruchom rąk i intensywnemu odpychaniu się kijami od ziemi aktywuje się większość mięśni ciała bez obciążania stawów. Dlatego Nordic Walking ma również wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Redukuje stres, dostarcza endorfin i poprawia ogólną kondycję ciała i ducha. Dodatkowo podczas marszu z zachowaniem odpowiedniej techniki Nordic Walking pracuje około 90% mięśni. Aktywność ta nie obciąża stawów i pozytywnie wpływa na kręgosłup. Powoduje lepsze dotlenienie organizmu, a także poprawia krążenie. Jest formą powrotu do zdrowia lub sposobem na rozpoczęcie aktywnego życia. Pomaga również pozbyć się nadmiaru kilogramów wysmuklając sylwetkę.

O tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy spotkania. No cóż, nie pozostaje nic innego seniorom, tylko ruszyć w drogę z kijkami, uprawiając Nordic Walking. Do zobaczenia na szlaku, np. w Puszczy Bukowej!

Spotkanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania „Kluby Seniora – Prawobrzeże 2024”

seniorzy na spotkaniu
seniorzy na spotkaniu

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content