Poznaj nieznane zakątki świata – Antarktykę + fotorelacja

Dodano: 27 wrz 2022

Zapraszamy na prelekcję z okazji Światowego Dnia Turystyki: „Nieznane zakątki świata – Antarktyka”. którą poprowadzi Paweł Madejski, kierownik XIV Wyprawy Polskiej Akademii Nauk do Stacji im. H. Arctowskiego. Prelekcja będzie dotyczyć jego pobytu na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Podróżnik zaprezentuje serię przeźroczy przedstawiającą drogę do udziału w XI i XIV Wyprawie Antarktycznej PAN. Madejski w 1983 r., korzystając z technik fotogrametrycznych, badał prądy morskie w rejonie Polskiej Stacji Polarnej w Zatoce Hornsund na Spitsbergenie. Efektem tej pracy było uczestnictwo w XI Wyprawie Antarktycznej PAN w 1987 r. W 1990 r. kierował XIV Wyprawą Polskiej Akademii Nauk do Stacji im. H. Arctowskiego.
Oddając się nowej pasji, utworzył mapę ciekawych obiektów dendrologicznych w Systemie Informacji Przestrzennej miasta Szczecina (geoportal.szczecin.pl), mapa wciąż jest uzupełniana, aktualizowana o kolejne drzewa i krzewy Szczecina.

Prelekcja odbędzie się 29 września 2022 (czwartek) o godz. 17 w klubie „Dąb”. Wstęp wolny!

Spotkanie współfinansowane w ramach projektu „Amatorski Ruch Artystyczny na Prawobrzeżu – II edycja” ze środków Gminy Miasto Szczecin 

Pokaż mniej

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content