Powitanie lata i wakacji w duchu ekoedukacji

Dodano: 22 maj 2024

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty stoisk proekologicznych podczas imprezy plenerowej „Powitanie lata i wakacji w duchu ekoedukacji”, która odbędzie się 15 czerwca 2024 r. (sobota) w godz. 15-21 na osiedlu Słonecznym.

Temat działań proekologicznych jest ważny dla wszystkich mieszkańców Prawobrzeża ze względu na sąsiedztwo Puszczy Bukowej, dlatego festyn o charakterze ekologicznym będzie dobrą okazją do integracyjnego spotkania mieszkańców i ugruntowania wiedzy z zakresu dbania o środowisko.
Dzieci będą mogły eksperymentować w zakresie ekogier i zabaw z wykorzystaniem surowców wtórnych. Pracownia Przyrodnicza Sosenka przygotuje spacer proekologiczny po okolicy, eksponaty dendrologiczne itp. Mieszkańcy będą mogli doświadczyć kreatywnych działań na surowcach wtórnych i naturalnych (np. malowanie kamieni, toreb bawełnianych). Uwieńczeniem tych aktywności będzie wspólne utworzenie – pod kierunkiem animatora – „Czarodziejskiego Ogrodu” z surowców naturalnych (np. ziemi ,kwiatów) i wtórnych. W trakcie wykonywania zadań dzieci będą zdobywać mini nagrody, którymi zostaną nagrodzone za swoją pracę. Na scenie będą czytane dzieciom bajki z morałem proekologicznym i odbędą się konkursy z wiedzy o ochronie przyrody. Odbędzie się również kiermasz rękodzieła i rzeczy używanych.

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

 

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content