„Największe atrakcje Szczecina i Pomorza Zachodniego” – prelekcja

Dodano: 16 paź 2023

Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże zaprasza serdecznie swoich słuchaczy na prelekcję p.t. „Największe atrakcje Szczecina i Pomorza Zachodniego”, który poprowadzi certyfikowany przewodnik i pasjonat historii Szczecina – Tomasz Wieczorek.

Na swojej stronie internetowej Tomasz Wieczorek mówi o sobie: „Nazywam się Tomasz Wieczorek.

Pracuję w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Byłem pomysłodawcą i koordynatorem projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, którego treści jestem współautorem. Stworzyłem koncepcję zrealizowania filmu „ZAMEK WŚRÓD ATRAKCJI POMERANII”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich – wykonanych w projekcie „Zamierzenie modelowe – Sieć Atrakcji Pomerania”. Wziąłem udział w realizacji cyklu filmików „Zamkowe Opowieści”. Jestem autorem tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „ZWIEDZAMY ZAMEK”, przewodniczka familijnego „WAŁY CHROBREGO – WROTA SZCZECINA” oraz „SZCZECIN – GWIEZDNE MiASTO”. Prowadzę systematyczne zwiedzania Zamku oraz miasta Szczecina jak i Pomorza, ukierunkowane na przybliżanie walorów turystycznych, kulturowych i historycznych. Jestem członkiem zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Współautorem gry poświęconej dynastii Gryfitów. Wykładowcą i egzaminatorem kursów na przewodników i pilotów po Szczecinie i województwie, a również na Pałacowym Uniwersytecie Fantastycznym oraz tematycznych warsztatach turystycznych. Od lat jestem zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa. Jestem także współautorem tekstów do narracji czytanych przez lektora na stateczkach białej floty, obsługujących trasy po szczecińskim porcie i jeziorze Dąbskim.”

#Fundacja Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” #UTW-SP #Senior#warsztaty#workshop#Szczecin#turystyka#atrakcjeSzczecina#PomorzeZachodnie#Szczecinianie#Gryfici#wiedza#knowledge

💻Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content