Klub Seniora „Dąb” na koncercie kolęd w wykonaniu zespołu Dikanda

Dodano: 10 gru 2023

Seniorzy uczestniczyli 10 grudnia 2023 r. w koncercie realizowanym w ramach projektu „Kulturalne Pogranicze”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Carpe diem. Tym razem było to świąteczno-noworoczne spotkanie z Dikandą – uznanym, szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespołem grającym world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznaną w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością. W skład Dikandy wchodzą znakomici muzycy z Białego i Czarnego Dunajca, Krakowa, Piły i Szczecina.

Koncert kolęd w niezwykłych  aranżacjach,  nawiązujących do tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie – to niezapomniane przeżycie. Warto było tak spędzić niedzielne popołudnie….

zdjęcie przedstawia trzy uśmiechnięte kobiety w strojach mikołajkowych
zdjęcie przedstawia zespół muzyczny
zdjęcie przedstawia publiczność na koncercie, stoją i klaszczą

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content