Inauguracja wiosennego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże

Dodano: 11 mar 2024

Fotorelacja ze spotkania inaugurującego wiosenny semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże -07.03.24.

Zarząd Fundacji pani Anna Imbiorowicz wraz z panią Małgorzatą Grzywaczewską powitały wszystkich wspaniałych gości, którzy przybyli na uroczystość. Był to Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych – dr hab. Prof. US Beata Bugajska, Dyrektor MOPR w Szczecinie – Marcin Kowalski, Dyrektor SP74 – Małgorzata Łabuń, Dyrektor Domu Kultury „13 Muz” – Waldemar Kulpa, Przewodniczący Rady Osiedla Dąbie – Paweł Krudziołek.

Pani Prezes Fundacji podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w organizację obecnego roku akademickiego : Urzędowi Miasta Szczecin za wychodzenie naprzeciw potrzebom intelektualnym Słuchaczy UTW-SP i nieustanne wspieranie finansowe tego przedsięwzięcia, pracownikom i przyjaciołom Fundacji za to, ze dokładają wielu starań by Uniwersytet Trzeciego Wieku Szczecin Prawobrzeże funkcjonował jak najlepiej.

Obecny rok jest szczególnie doniosły dla Fundacji, gdyż świętujemy w nim 30 urodziny! Już od 1994 działamy prężnie na rzecz rodzin i seniorów z Prawobrzeża. W 2017 roku z inicjatywy Prezydenta Piotra Krzystka, profesor Beaty Bugajskiej i byłej prezes Fundacji Wiolety Smykowskiej powołano do życia UTW-SP. Od tego czasu zorganizowano setki wydarzeń o charakterze edukacyjnym, prozdrowotnym, kulturalnym i rozrywkowym zapewniających moc atrakcji i animacji wolnego czasu dla seniorów.

Pani Prezes podziękowała wszystkim wspaniałym Seniorom za wsparcie i dobre słowo, którym hojnie obdarzają, ponieważ stanowi to ogromną motywację do dalszych wysiłków i starań. Zaangażowanie i frekwencja na wykładach i innych wydarzeniach również spotkała się z uznaniem. Słowa uznania popłynęły również do seniorów zaangażowanych w wolontariat, którzy z potrzeby serce działają bardzo aktywnie na rzecz swoich rówieśników.

💻📸Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content