GIMNASTYKA WIECZORNA

Dodano: 24 sie 2023

Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” serdecznie zaprasza! Już od września w Klubie Dąb (Żółtek) rozpoczynamy zajęcia GIMNASTYKI WIECZORNEJ (nie tylko dla seniorów). Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Zajęcia prowadzi dr Alicja Judyn – gerontolog, specjalista wad postawy, trener dietetyczny.

Doświadczona trenerka, która tak opowiada o swojej pracy „Bardzo ważne jest, aby każda jednostka treningowa była różnorodna. Dzięki zmienności charakteru ćwiczeń kształtuje się wszystkie zdolności motoryczne, które z wiekiem zanikają.

Dlatego muszą występować ćwiczenia równoważne, wzmacniające(siłowe), koordynacyjne, rozciągające i oddechowe.

Nie tyle co ciało zyskuje na tym schemacie, ale i ośrodkowy układ nerwowy.

Mianowicie dotleniane są komórki całego organizmu oraz powstają nowe połączenia synaptyczne( a wraz z nimi neuroprzekaźniki).

Dlatego pewne ograniczenia ruchowe lub drobna niesprawność często zanika, natomiast utracona niegdyś umiejętność- powraca.

Tym samym opracowany przeze mnie schemat, to nie tylko „zdrowy kręgosłup”. To ćwiczenia elongacyjne, które rozciągają przykurczone mięśnie, są rozluźniające.

To ćwiczenia równoważne i koordynacyjne, aby utrzymać lub przywrócić te zdolność. To ćwiczenia wzmacniające, które przywracają lub utrzymują siłę mięśni na dobrym poziomie, a także wzmacniają więzadła i stawy, dzięki czemu rzadko dochodzi do jakichkolwiek kontuzji.

Jeśli jest tutaj ktoś, kto mnie obserwuje i obawia się starszego wieku… Wystarczy spojrzeć na „moje” seniorki… Ich sprawności może pozazdrościć niejeden trzydziestolatek. Naprawdę 🙂 Zapraszam 🙃

#Klub Dąb #Szczecin#Prawobrzeże#SzczecinPrawobrzeże#FundacjaKulturyiAktywnościLokalnejPrawobrzeże#senior#gimnastyka#cwiczeniamedyczne #60+ #65+ #aktywnysenior#zdrowie#aktywność#trening#ruch#sprawność

💻Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content