Dyskusyjny Klub Muzyczny – warsztat + fotorelacja

Dodano: 19 kwi 2023

Od marca do grudnia odbędą się 2 spotkania z prezentacją muzyczną wraz z dyskusją – raz na semestr w Sali Koncertowej Klubu „Dąb”, ul. Rydla 93.

Jest oferta skierowana do fanów dobrej, ambitnej i jednocześnie popularnej muzyki, z którego chętnie korzystają osoby o różnych gustach muzycznych i różnym doświadczeniu .

DKM jest odpowiednikiem Dyskusyjnych Klubów Filmowych i kin studyjnych, w którym proponuje się intelektualną rozrywkę i zachęca ich się do refleksji. Moderator DKM wzbogaca spotkania o słowo wprowadzające oraz dyskusję po zakończeniu prezentacji muzycznej. Wieczory muzyczne mogą stać się okazją do wartościowego spędzenia wieczoru, podzielenia się swoimi wrażeniami, refleksjami, wzruszeniami i konfrontacji swoich przemyśleń z opiniami innych słuchaczy.

Edycja wiosenna DKM – hasłem przewodnim wiosennego cyklu spotkań filmowych będzie „Młodość i czarna płyta”. Posłuchamy utworów pełnych dobrej energii, wzruszających wspomnień i bogatej treści w sferze kompozycji muzycznej , jak i tekstu piosenki. Szeroki wachlarz prezentowanych utworów zapewni różnorodność i możliwość przeprowadzenia ciekawych rozmów. W repertuarze m.in.: Irena Santor, Mieczysław Fogg, Czerwone Gitary, Edyta Gepert, Urszula Sipińska, Anna Jantar, Czesław Niemen i wielu innych znaczących wykonawców polskiej sceny muzycznej. Wszystkie utwory będą odtwarzane za pomocą gramofonu z wykorzystaniem oryginalnych płyt analogowych z tego okresu. Animatorką DKM – będzie mgr Magdalena Bieniecka.

💻Magdalena Bieniecka

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content