Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza

Dodano: 24 lis 2022

Od września do grudnia 2022 r. odbędą się 3 spotkania z projekcją filmu wraz z dyskusją – raz w miesiącu, w piątkowe wieczory w Sali Koncertowej Klubu „Dąb”. Jest to bezpłatna oferta skierowana do fanów dobrego, ambitnego kina, z którego chętnie korzystają osoby, dla których ceny biletów wstępu do kin komercyjnych są zbyt wysokie. DKF jest odpowiednikiem na Prawobrzeżu kina studyjnego, w którym proponuje się intelektualną rozrywkę i zachęca ich się do refleksji na tematami poruszonymi w dziele filmowym. Moderator DKF wzbogaca projekcje o słowo wprowadzające i dyskusję po zakończeniu projekcji. Bardzo popularne już wieczory filmowe stają się okazją do wartościowego spędzenia piątkowego wieczoru, podzielenia się swoimi wrażeniami, konfrontacji swoich przemyśleń z opiniami innych widzów. W roku 2022 zrealizowane zostaną dwie edycje spotkań DKF, wiosenna za nami, hasłem przewodnim jesiennego cyklu spotkań filmowych będzie „sposób na jesienną chandrę”. Pokażemy filmy pełne dobrej energii, idealne do odpędzania wszelkich złych myśli i pozytywnie nastrajające w jesienne wieczory. Towarzyszyć nam będą gwiazdy kina takie jak: Jane Fonda, Morgan Freeman, Michael Caine, Helen Mirren.

Na kolejny film pt. „Podróż na sto stóp” zapraszamy  25 listopada 2022 r. (piątek) o godz. 19.

Dystyngowana Madame Mallory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkim miasteczku na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność, a przyznana lokalowi prestiżowa gwiazdka w słynnym Przewodniku Michelina napawa dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Egzotyczni przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, a Madame Mallory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania i wypowiada cichą wojnę hinduskim kucharzom. Jednak unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu oraz niespotykany talent szefa kuchni sprawiają, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki orientu przekonają do Hindusów również kuchenną arystokratkę?

Czas trwania:  122 min

Gatunek: dramat/komedia

Reżyseria:  Lasse Hallström

W rolach głównych: Helen Mirren (Madame Mallory), Om Puri (Papa), Manish Dayal (Hassan), Charlotte Le Bon (Marguerite

Wstęp wolny!

Projekcja filmu współfinansowana z środków Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania „Amatorski Ruch Artystyczny na Prawobrzeżu 2022 – edycja 2”

© 2022 Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej "Prawobrzeże". Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content