POZNAJMY SIĘ – WTZ ZAPRASZA
Dodano: 19 paź 2023
Warsztat Terapii Zajęciowej Szczecin Płonia z siedzibą przy ul. Przyszłości 21 w Szczecinie zaprasza na terapię zajęciową osoby z niepełnosprawnością powyżej 18 roku życia. Jeżeli Tobie i Twoim rodzicom zależy na samodzielności w życiu, kontaktach społecznych, na rehabilitacji zawodowej, nie zwlekaj, odwiedź nas, zadzwoń, napisz, sprawdź. Prowadzimy rehabilitację zawodową i społeczną, która umożliwia naszym uczestnikom nabycie lub poszerzenie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w przestrzeni publicznej i podjęcie zatrudnienia.
Nasz Warsztat prowadzony jest przez Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społeczny i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych od 1997 roku. Przyjmujemy osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej.
Gwarantujemy życzliwe przyjęcie przez innych uczestników oraz wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem, która pomoże osiągnąć wspólnie wyznaczone cele. Oprócz instruktorów terapii w skład naszej kadry wchodzą również: psycholog, rehabilitantka, asystent osoby niepełnosprawnej.
Zajęcia w naszym Warsztacie prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 – 14:30. Do placówki uczęszcza 50 osób z niepełnosprawnością.
Proces terapeutyczny realizowany jest w grupach pięcioosobowych w dziesięciu pracowniach: wikliniarskiej, poligraficznej, ceramicznej, tkackiej, plastycznej, witrażu, rękodzieła artystycznego, stolarskiej, przedmiotów zdobniczych, pamiątkarskiej.
Rehabilitacja zawodowa umożliwia rozwój, pozwala odkryć nowe możliwości, usprawnia i uczy. Wszystkie zajęcia dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Wielu z nich podjęło zatrudnienie w zakładach pracy chronionej, zakładzie aktywacji zawodowej lub na wolnym rynku.
Prowadzimy również terapię ruchem, która obejmuje indywidualną rehabilitację ruchową, gimnastykę usprawniającą, wyjazdy na basen, muzykoterapię.
Rehabilitacja społeczna, którą prowadzi nasz Warsztat, ma na celu usamodzielnienie podopiecznych i umożliwienie pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Realizujemy ją poprzez naukę urządzeń AGD, zajęcia praktyczne w warsztatowej kuchni i pralni, organizowanie kilkudniowych wyjazdów socjoterapeutycznych, liczne wyjścia do miejsc użyteczności publicznej, uczestnictwo w różnych klubach zainteresowań, organizowanie i udział w imprezach sportowych, rekreacyjnych i artystycznych.
Współpracujemy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Urzędem Miasta Szczecin, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Spółdzielnią „Wierzbowy Las”, zaprzyjaźnionymi szkołami podstawowymi ze Szczecina i Prenzlau.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, zajrzyj na stronę: www.stowarzyszenie.szczecin.pl, na Facebook.com lub zadzwoń: 91 46-22-090.
Zapraszamy serdecznie.